Panasonic

Panasonic jest jednym z największych producentów na świecie, składa się z 475 spółek i zatrudnia łącznie około 250 000 osób[1]. Firma kojarzy się głównie z produkowaniem elektroniki użytkowej, jednak w bogatym portfolio znajdziemy także rozwiązania dla firm, jak i konsumentów- rozwiązania stosowane dla domu, do pracy i podczas podróży. Przedsiębiorstwo w 1918 roku założył Konosuke Matsushita  w Osace (Japonia), gdzie do dziś znajduje się główna siedziba firmy.

„Lepsze życie, lepszy świat” to główne motto, które przyświeca działalności Panasonic Enterprise. Zgodnie z tym założeniem, ludzie sięgają po produkty Panasonic, aby uczynić ich życie łatwiejszym, przyjemniejszym, bardziej wydajnym i bardziej bezpiecznym. Wszystkie produkty, technologie i kompleksowe rozwiązania są tworzone z myślą o  poprawie jakości życia ludzi i czynienie świata lepszym miejscem.

Całościowe rozwiązania dla firm
. Panasonic jest światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań dla biznesu oraz jednym z wiodących dostawców systemów audio-informacyjnych, m.in. dla linii lotniczych i producentów samochodów, w tym dla najbardziej zaawansowanych pojazdów hybrydowych i elektrycznych na świecie.

Filozofia zarządzania w Panasonic opiera się o inicjatywę „dla społeczeństwa”, która wychodzi poza samą produkcję. Zawsze chodzi o poprawę jakości życia klientów i wspieranie działalności non-profit pracowników dla lokalnej społeczności.  


[1] Stan na marzec 2016r.