Snom

Firma Snom, z siedzibą w Berlinie (Niemcy) została założona w 1997 roku,  jest niemiecką multinarodową korporacją i pierwszą na świecie marką profesjonalnych telefonów VoIP dla przedsiębiorstw.

Snom jest firmą pośrednio zależną, będącą całkowitą własnością firmy VTech, która swoje pomocnicze oddziały ma w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, we Włoszech i na Tajwanie. Niemiecka inżynieria Snom słynie na świecie z solidnych, wysokiej jakości i bogato wyposażonych telefonów biznesowych, które są wybierane przez profesjonalistów poszukujących sprawdzonych urządzeń VoIP. Wszystkie produkty Snom są uniwersalne i kompatybilne z wiodącymi platformami PBX, działającymi w standardzie SIP. Produkty Snom są sprzedawane przez dystrybutorów do ponad 25 000 VARów na całym świecie.

Firma rozwija program, który obejmuje szkolenia handlowe i techniczne oraz wsparcie finansowe, aby pomagać swoim partnerom. Stale rozwijają również długotrwałą współpracę z operatorami telekomunikacyjnymi w różnych krajach. Produkty są kierowane do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, biur, dostawców usług internetowych, operatorów i producentów sprzętu.